„Zaginiona apteka”, Sarah Penner

Poszukując tytułowej Zaginionej apteki, bohaterka opowieści w rzeczywistości podąża za nowym początkiem dla siebie. Dotychczasowe, wydawałoby się poukładane i spełnione życie okazuje się jedynie protezą szczęścia. Nella, bo z nią wybierzecie się w cudowną podróż w niezbadane zakamarki XVIII wiecznego Londynu, nieświadomie pomoże innej kobiecie, która kilkaset lat później znajdzie się na życiowym zakręcie.

Woń zagadki będzie nam towarzyszyć od pierwszych stron lektury. Intrygujące znaleziska, stare mapy i zapomniane zaułki. Działanie w ukryciu, kryminalny charakter poczynań głównej postaci i pragnienie odwetu za doznaną krzywdę. Surowość życia sprzed wieków w doskonale skrojonym wydaniu i siła drzemiąca w wątłych na pozór figurach. Niefortunne zdarzenia i zwroty akcji. Te wszystkie elementy składają się na przyjemną, rzetelną i ciekawą historię, przez którą przebrniemy bez większego wysiłku.

Wybór własnej drogi i postawienie na siebie bez etykietki egoizmu, szczególnie w dzisiejszych czasach okazuje się częstokroć prawdziwym wyzwaniem dla kobiety. Choć książka w głównej mierze, zajmuje się innymi zagadnieniami, umiejętnie zahacza również i o tę, niezwykle ważką aktualnie kwestię. Budzimy się ze stereotypów. Dajemy sobie przestrzeń dla mniej oczywistych wyborów. Stajemy się odporne na manipulację i schematy, które ułatwiają życie. Innym.

ebook dostępny na Upolujebooka.pl

 

5 4 votes
Article Rating