„Szósta rano.Kto puka?”, Piotr Niemczyk.

„Szósta rano.Kto puka?”, Piotr Niemczyk.

Piotr Niemczyk, artykuł po artykule wskazuje dlaczego sprawa zmian w polskim sądownictwie bynajmniej nie dotyczy jedynie samych sędziów. Na przykładach i w oparciu o nowe, stosowane już przepisy, w prostym języku tłumaczy, co z tej zmiany wynika dla szarego Kowalskiego. Po lekturze uświadamiamy sobie, jaka jest skala wymiany kluczowych dla bezpieczeństwa kraju, doświadczonych urzędników i specjalistów. W jaki sposób „wyimaginowane” zagrożenie islamskim terroryzmem, staje się doskonałym pretekstem do inwigilowania nie tylko opozycji, ale i osób w sposób niezobowiązujący z nią sympatyzujących. Przeczytamy o terroryście z Rybnika, o studencie z Iraku, który nie chciał współpracować z ABW i o tym, że ustawy pisane na kolanach i uchwalane nocą, oddalają nas nie tylko od europejskich, ale i od światowych rankingów państw przestrzegających Praw Człowieka.

O tym, do czego służą podziały społeczeństwa, unoszący się nad wszystkim duch korupcji wszystkich poprzednich ekip rządzących i sztuczne wywoływanie strachu przed uchodźcami.

O szóstej rano. Nawet nie muszą pukać do drzwi. W imieniu prawa, które w pośpiechu piszą na nowo – wejdą. I nie będzie to kurtuazyjna wizyta.

0 0 votes
Article Rating