„Rosyjska ruletka” Michael Isikoff, David Corn

„Rosyjska ruletka” Michael Isikoff, David Corn

Po przeczytaniu tej pozycji już nigdy nie spojrzycie na media tradycyjne i wirtualne w ten sam sposób. Z podejrzliwością będziecie obserwować umieszczone na portalach społecznościowych posty i komentarze. Z przedstawionej w książce rzeczywistości wyłania się dość ponury obraz współczesnego świata. Oto bowiem, strażnik dotychczasowego ładu w świecie, Stany Zjednoczone, nie są dziś do końca pewne czy wyboru Prezydenta dokonały faktycznie samodzielnie. A jeżeli tak nie jest, to czego można się teraz spodziewać w polityce zagranicznej tego mocarstwa.

Dociekliwi znajdą w książce dziesiątki prawdziwych nazwisk, dat oraz miejsc, w których dochodziło do przedziwnych spotkań członków światka przestępczego, agentów wywiadów z przedstawicielami struktur państwowych i członków kampanii wyborczych. Fakty mimo tego, że skomplikowanej natury, podane są tutaj w przystępny dla czytelnika sposób. Przedstawiono sprawców, sam proceder oraz motyw działania. Trudno znaleźć nieścisłości.

Zdecydowanie warto przeczytać. Zdecydowanie warto mieć świadomość zachodzących globalnie zjawisk społecznych i politycznych.

Niemniej trudno jest przyjąć do wiadomości fakt, że dzisiaj, żeby prowadzić, i co gorsza, wygrać wojnę, nie potrzeba żołnierzy i śmiercionośnej broni.

Wystarczy dostęp do internetu.

0 0 votes
Article Rating