„Nordlicht. Die Tote am Strand”, Anette Hinrichs ♦♦♦

Krymiał Anette Hinrichs jest daleki od cukierkowych powieści kryminalnych. Los nie oszczędza zarówno postaci bezpośrednio związanych z zagadkowymi zgonami, jak i funkcjonariuszy, którzy ze zmiennym szczęściem starają się wyjaśnić ich okoliczności. Nieuleczalne choroby, tragiczne zgony dzieci, rozwody i nagłe wypadki trapią wszystkich, bez wyjątku. W tej gęstej od doświadczeń życiowych atmosferze, tworzy się świetnie działająca grupa zupełnie obcych sobie osób. To ona stanie się dla Czytelnika osią wciągającej, sensacyjnej historii, od której uwolnić się będzie wyjątkowo trudno.

W krótkich, niezwykle treściwych rozdziałach, niemiecka Autorka dynamicznie wprowadza nas do wykreowanego przez siebie świata z co najmniej dwiema zbrodniami w tle. Ich ostateczna liczba będzie jasna jedynie dla tych, którzy z Anette Hinrichs odważą się na podróż w mroczne zakamarki ludzkiej hipokryzji. Granica duńsko – niemiecka stanie się w tej opowieści miejscem wielu pozornie niezwiązanych ze sobą wydarzeń po to, by wraz pochłonięciem ostatnich stron książki, ułożyć się w doskonałą, logiczną całość i przyprawić tych najwytrwalszych o dreszcze strachu.

Sprawnie rozwijająca się akcja. Wzbudzające ciekawość postacie. Do końca trudna do rozwiązania tajemnica. Decyzje podejmowane w obliczu wydarzeń ostatecznych. Ludzka natura pokazana bez koloryzowania. Tej książce można i dla wyjątkowej przyjemności z czytania trzeba – uwierzyć bez wyrzutów sumienia.

0 0 votes
Article Rating