„Manipulacja”, Agnieszka Kruk, Wydawnictwo OFICYNKA

Manipulacja, daje wytchnienie wszystkim tym, zmęczonym Czytelnikom, którzy po thrillerach psychologicznych, kryminałach z akcją w średniowieczu oraz morderstwach w Peru, pragną przy lekturze, zwyczajnie odpocząć. Książka Agnieszki Kruk, jest lekkim piórem napisaną historią dwóch młodych, współcześnie żyjących kobiet. Jest opowieścią o ich przyjaźni, odmiennym podejściu do życia i zagadce, którą wspólnie będą starały się rozwiązać. Ofiar śmiertelnych w tej historii jest kilka, ale nie pojawi się w odbiorcach poczucie straty, ponieważ umierają osoby zupełnie nam nieznane. Bohaterki z czasem, łączą pojawiające się w tych zgonach, wspólne elementy, a finał ich zmagań okaże się dość zaskakujący.

Życie postaci pozbawione jest kłopotów z zarobkowaniem, nie pojawiają się także zwykłe, jakby się wydawało, problemy rodzinne czy zawodowe. Wino leje się szerokim strumieniem, a sen jest na wyciągnięcie ręki o każdej porze dnia. Gigantyczne rachunki kawiarniane, ani zmiana biletów lotniczych z klasy ekonomicznej na klasę biznes w trakcie odprawy lotniczej, nie mącą głównym bohaterkom jasności umysłu na drodze do rozwiązania tajemnicy dziwnych okoliczności serii zgonów.

Manipulacja, mimo tego, co mógłby sugerować tytuł, jest doskonałą propozycją na zbliżające się święta, majówkę lub wakacje. Agnieszka Kruk zadbała o sprawnie toczącą się akcję, dowcipne dialogi oraz ciepłą atmosferę rozwijającej się przyjaźni. Bohaterki to właściwie dziewczyny z sąsiedztwa i bardzo szybko zdobywają naszą sympatię. Jedna jest racjonalna, druga odbiera świat przez pryzmat istniejącej w nim, energii. Nie musimy jednak między nimi wybierać, bo doskonale się uzupełniają.

Niezwykle ujmująca, odprężająca lektura.

Dziękujemy Wydawnictwu Oficynka za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

0 0 votes
Article Rating