fbpx

Tytuły

A

A ja żem jej powiedziała – Katarzyna Nosowska

Arystokratka w ukropie – Evzen Bocek

Agonia dźwięków – Jaume Cabre

♦B

Berezowska. Nagość dla wszystkich – Małgorzata Czyńska

Becoming Moja historia – Michelle Obama

Boginie z Zitkovej – Katerina Tuckova

Błahy incydent – Justyna Edmondson

♦C

Chrobot – Tomasz Michniewicz

Czarci pomiot – Margaret Atwood

Cari Mora – Thomas Harris

♦D

Do zobaczenia w zaświatach – Pierre Lemaitre

♦E

Epifania wikarego Trzaski – Szczepan Twardoch

Elegia dla bidoków – J.D. Vance

Eksperyment – Luke Dittrich

F

Ferma blond – Piotr Adamczyk

♦G

Golem – Gustav Meyrink

Gwiazdy Oriona – Aleksander Sowa

H

Hotel zaświat – Przemysław Borkowski

♦I

Immortaliści – Chloe Benjamin

Inkwizytor – Patricio Sturlese

♦J

Jaśnie Pan – Jaume Cabre

Jego krwawe zamiary – Graeme Macrae Burnet

♦K

Film Kler

Księga ojców – Miklos Vamos

Kallokaina – Karin Boye

Książka z obrazkami bez obrazków – Hans Christian Andersen

Kto zabił Palomina Molero? – Mario Vargas Llosa

Kazanie Ognia – Jamie Quatro

Kobieta na schodach – Bernhard Schlink

Kartoteka 64 – Jussi Adler – Olsen

Klub Dantego – Matthew Pearl

♦L

Lincoln w bardo – George Saunders

Lot ćmy – Ken Follett

♦M

Magda – Meike Ziervogel

Mistrz i Małgorzata – Michaił Bułhakow

Mindhunter Podróż w ciemność – John Douglas, Mark Olshaker

Marina – Carlos Ruiz Zafon

Maestro – Marcin Kącki

Manipulacja – Agnieszka Kruk

Manaraga – Władimir Sorokin

Mapa i terytorium – Michel Houellebecq

♦N

Nieznośna lekkość bytu – Milan Kundera

♦O

♦P

Przemilczane – Joanna Ostrowska

Polska odwraca oczy – Justyna Kopińska

Pierwsze damy II Rzeczpospolitej – Kamil Janicki

Psy z Rygi – Henning Mankell

Pierwsza osoba – Richard Flanagan

Porachunki – Yrsa Sigurdardóttir

Pieśń harfy – Levi Henriksen

♦R

Rosyjska ruletka – Michael Isikoff, David Corn

Rozterki śmierci – Jose Saramago

♦S

Szósta rano. Kto puka? – Piotr Niemczyk

Służące do wszystkiego – Joanna Kuciel – Frydryszak

Szczelina – Jozef Karika

♦Ś

Świadek – Günter Krieger

Świat miniony – Tom Sweterlitsch

♦T

Teufel – Izabela Żukowska

Trzecia wyspa – Adam Ubertowski

♦U

Upadłe anioły – Richard Morgan

Uniewinnienie – Dmitrij Bykow

♦W

Wybrzeże śmierci – Víctor del Árbol

♦Z

Złota skóra – Carla Montero

Zabójcza biel – Robert Galbraith

Zamachowcy – Krzysztof Jóźwik

♦Ż

Żyj i pozwól żyć – Hendrik Groen