fbpx

Tematyka

♦Thriller, kryminał

Lot ćmy – Ken Follett

Jego krwawe zamiary – Graeme Macrae Burnet

Szczelina – Jozef Karika

Psy z Rygi – Henning Mankell

Złota skóra – Carla Montero

Inkwizytor – Patricio Sturlese

Kto zabił Palomina Molero? – Mario Vargas Llosa

Wybrzeże śmierci – Víctor del Árbol

Teufel – Izabela Żukowska

Kartoteka 64– Jussi Adler – Olsen

Hotel zaświat – Przemysław Borkowski

Cari Mora – Thomas Harris

Zabójcza biel – Robert Galbraith

Trzecia wyspa – Adam Ubertowski

Porachunki – Yrsa Sigurdardóttir

Gwiazdy Oriona – Aleksander Sowa

Klub Dantego – Matthew Pearl

Zamachowcy – Krzysztof Jóźwik

♦Obyczajowe

Agonia dźwięków – Jaume Cabre

Jaśnie Pan – Jaume Cabre

Mistrz i Małgorzata – Michaił Bułhakow

Nieznośna lekkość bytu – Milan Kundera

Immortaliści – Chloe Benjamin

Do zobaczenia w zaświatach – Pierre Lemaitre

Księga Ojców – Mikols Vamos

Czarci pomiot – Margaret Atwood

Błahy incydent – Justyna Edmondson

Manipulacja – Agnieszka Kruk

Kazanie ognia – Jamie Quatro

Kobieta na schodach – Bernhard Schlink

Pieśń harfy – Levi Henriksen

♦Fakty i Reportaże

Chrobot – Tomasz Michniewicz

Służące do wszystkiego – Joanna Kuciel – Frydryszak

Polska odwraca oczy – Justyna Kopińska

Szósta rano. Kto puka? – Piotr Niemczyk

Przemilczane – Joanna Ostrowska

Rosyjska ruletka – Michael Isikoff, David Corn

Mindhunter Podróż w ciemność – John Douglas, Mark Olshaker

Maestro – Marcin Kącki

♦Biografie, wspomnienia,

Eksperyment – Luke Dittrich

Berezowska. Nagość dla wszystkich – Małgorzata Czyńska

Pierwsze damy II Rzeczpospolitej – Kamil Janicki

Elegia dla bidoków – J.D Vance

Becoming Moja historia – Michelle Obama

♦Z humorem

Arystokratka w ukropie – Evzen Bocek

A ja żem jej powiedziała – Katarzyna Nosowska

Rozterki śmierci – Jose Saramago

Żyj i pozwól żyć – Hendrik Groen

♦Fantastyka, SF, Futurystyka

Golem – Gustav Meyrink

Kallokaina – Karin Boye

Marina – Carlos Ruiz Zafon

Manaraga – Władimir Sorokin

Upadłe anioły – Richard Morgan

Świat miniony – Tom Sweterlitsch

♦Pozostałe

Ferma blond – Piotr Adamczyk

Magda – Meike Ziervogel

Lincoln w bardo – George Saunders

Epifania wikarego Trzaski – Szczepan Twardoch

Film Kler

Boginie z Zitkovej – Katerina Tuckova

Pierwsza osoba – Richard Flanagan

Książka z obrazkami bez obrazków – Hans Christian Andersen

Świadek – Günter Krieger

Uniewinnienie – Dmitrij Bykow

Mapa i terytorium – Michel Houellebecq