„Dom wspomnień” Lauren K. Denton ♦♦♦

Opowieść Lauren K.Denton jest dokładnie tym, co sugeruje tytuł książki. Ciepła, nostalgiczna historia, snuta we wnętrzu starego, pełnego wspomnień i zagadek domu. Przystań dla poszukiwaczy sensu i schronienia. Ogromny, wypełniający ramy rzeczywistości pensjonat w środku niczego.

Historia Domu wspomnień, dotyczy przede wszystkim miłości w wielu odsłonach i na przestrzeni kilku pokoleń. Pokazuje jak zmieniał się obraz małżeństwa i roli każdego z małżonków. Czego od związku oczekiwano i jaka ciążyła na nim presja związana z wymaganiami otoczenia. Podkreśla siłę odwagi, jaką należało się wykazać, by te sztywne i niepraktyczne zasady łamać i pozbyć się wyrzutów sumienia z powodu decyzji o poszukiwaniu własnego szczęścia.

Sklep ze starociami. Młoda i ciekawej osobowości restauratorka. Mężczyźni, dla których drewno stanowi nieograniczone możliwości wyrazu. Odkrywane co rusz pudełka z listami sprzed dziesięcioleci. Zdjęcia ukrywane w podłodze i mapy z pełnymi uroku, zagadkowymi miejscami. A nad tym wszystkim, w powietrzu unoszące się szczere uczucia i smutek po kolejnych rozstaniach.

Książka dla poszukiwaczy nieskomplikowanych, przyjemnych dla serca fabuł, w których lekka cukierkowość i z gruntu pozytywny scenariusz nie zniechęca do czytania. Opowieść jest owszem lekka, ale wiarygodna i z pewnością wzbudzi sympatię wśród wielbicieli powieści obyczajowych ze sporą dozą melancholii i miłosnych, najczęściej platonicznych uniesień.

0 0 votes
Article Rating